3. ročník Vánočního závodu a exhibice v aerobiku na Dobříši

V neděli 9.12.2007 se v městské sportovní hale na Dobříši uskutečnil již 3. ročník Vánočního závodu a exhibice v aerobiku, který tradičně pořádal závodní oddíl Aerobik studia Orel Dobříš. Aerobik studio působí v jednotě Orel Dobříš již čtvrtou sezónu a nabízí cvičení pro děti od 3let a také nejrůznější formy cvičení pro dospělé jako jsou aerobik, step aerobik, kondiční posilování nebo power jóga. Hlavní instruktorkou a trenérkou aerobiku je trojnásobná mistryně světa v aerobiku kategorie fitness step Klára Jandová, která byla i ředitelkou tohoto závodu. V nabitém dopoledním programu se postupně představily všechny děti, které orlovnu pravidelně navštěvují v kurzech dětského aerobiku a v oddílu závodního aerobiku.

Nejmladším vystupujícím bylo od tří do šesti let,nejstarším mezi sedmnácti až dvaceti lety. Celkem se na ploše vystřídalo 67 vystupujících, které povzbuzovalo téměř na tři sta diváků z řad rodičů, kamarádů, příbuzných. Pro děti z oddílu závodního aerobiku byl připraven závod, ve kterém soutěžící absolvovali několik disciplín jako cvičení podle lektorky, vlastní sestavu nebo dovednostní disciplíny: kliky, skákání přes švihadlo či prvky z flexibility.

V kategorii děti (8-9let) zvítězila Veronika Andrejsková, v kategorii desetiletých Veronika Fojtíková a v kategorii juniorek Anna Durajová (13 let) z Dobříše.

Vrcholným vystoupením celého programu byla dvouminutová exhibice našeho nejúspěšnějšího závodníka, reprezentanta České republiky v kategorii sportovní aerobik - muži Jana Pochobradského, loňského mistra světa a Evropy a několikanásobného juniorského mistra světa. Pro děti bylo toto vystoupení obrovskou motivací do dalšího trénování.

Závodní oddíl Aerobik studia Orel Dobříš existuje teprve třetím rokem, avšak letos se již jeho členky dočkaly některých úspěchů. Seniorský tým (nad 17let) vybojoval na soutěžích v aerobiku v kategorii fitness step pod hlavičkou Českého svazu aerobiku tři zlaté medaile. Tu poslední 3.11. na závodě Aquila Aerobic and Fitness Cup v Havířově. Dalším úspěchem Aerobik studia byla účast na závodu Wellness týmy, který pořádal Český svaz aerobiku 17.11. a odkud si dva týmy- děti a juniorky dovezly opět zlaté medaile.

V Dobříši se díky všem úspěchům stává aerobik velmi populární, o čemž svědčí i nedělní návštěva starosty města pana Mgr. Jaroslava Melši, který závodnicím předal ceny a diplomy. Aerobik studio Orel Dobříš děkuje všem partnerům, kteří tuto akci podpořili, jmenovitě: Křesťanské sportovní organizaci Orel, Městu Dobříš, stavební společnosti Bumba spol. s.r.o., firmě BIOS Dobříš, s.r.o. A dále partnerům, kteří věnovali ceny na závod: firmě Retech Milena Bumbová, drogerii J. Špina a synové, Květince- Mírové nám 42, Knihkupectví Stoulilová, Caolině- Marie Tomasyová, pekařské a cukrářské výrobě Jarolímek s.r.o., sportovnímu obchodu Masakr z Příbrami, Lékárně Lege Artis a firmě Luxa light technology, která zajišťovala ozvučení celé akce.

Tato akce se stala již tradiční, a proto se Aerobik studio Orel Dobříš těší s Vámi za rok opět nashledanou nebo dříve, pokud rádi cvičíte, dveře orlovny jsou Vám neustále otevřené.

Mgr. Klára Jandová, vedoucí oddílu aerobiku v Orlu jednotě Dobříš